30 березня на базі позашкільного навчального закладу «Комунарський районний центр молоді та школярів» відбувся урочистий захід, присвячений першій річниці старту інноваційного міського проекту «STEM-центр».у Запоріжжі активно розвиваються сучасні освітні напрямки. У березні минулого року на базі «Комунарського районного центру молоді та школярів» був відкритий STEM-центр. Розвиток та підтримка у молоді та дітей інтересу до науково-дослідницької, винахідницької , конструкторської діяльності та використання інноваційних технологій дають можливість у майбутньому стати успішними програмістами, інженерами, винахідниками та обрати сучасну професію – вважають викладачі центру.

      За рік існування STEM-центру, його вихованці набули цінного практичного досвіду, оволоділи знаннями з робототехніки та моделювання. Протягом року була проведена низка заходів, на яких юні винахідники продемонстрували отримані навички.

    З річницею вихованців та колектив закладу привітав заступник міського голови Валерій Еделєв.

         - Ті знання, які дитина отримує у школі, не можуть у повному обсязі задовольнити всі її інтереси. STEM-освіта – один із перспективних напрямків, і дуже добре, що вже зараз вихованці отримують всебічну освіту з урахуванням професій майбутнього. Міська влада підтримує прагнення запорізьких дітей до отримання нових знань, і тому на честь дня народження STEM-центр отримав сучасний 3Dпринтер. Я впевнений, що він стане у нагоді під час занять у позашкільному закладі, - відзначив Валерій Еделєв.

      Вихованці підготували для гостей свята яскраву розважальну програму, та влаштували виставку своїх досягнень з роботомоделювання.

Більше фото

   З нагоди підготовки вихованців гуртка BABY LAND ПНЗ "КРЦМтаШ" до II всеукраїнського фестивалю ROBOfirst - більше ніж роботи 6.03.2018 відбулася дитяча прес-конференція з учасниками фестивалю, вихованцями закладу, дітьми району та їх батьками. Також до нас завітали шановні гості: Еделєв Валерій Гаврилович, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради, директор департаменту освіти і науки Погребняк Юлія Валеріївна, депутати постійної комісії з питань освіти, науки, культури, спорту, молоді і туризму Запорізької міської ради Зайцев В’ячеслав Олексійович та Наумов Генадій Борисович, помічник-консультант народного депутата України Першина Ольга Євгеніївна, начальник ТВО Комунарського району Кінебас Вікторія Вікторівна та інші. Діти презентували увазі присутніх на прес-конференції власні проекти-моделі з проблеми ВОДИ на нашій планеті. Для того, щоб створити такі моделі, вони занурилися у світ техніки, науки, природи, відвідали Дніпрогес, басейн, вивчали інтернет-джерела, енціклопедії тощо. Тобто, відбувся партнерський діалог між дорослими і дітьми, які в майбутньому будуть будувати нашу країну.

31.01.2018р. на базі STEM-центру ПНЗ «КРЦМтаШ» відбувся науково-практичний семінар в рамках міського проекту «Методичні навчання» для вчителів фізики. Семінар був насичений цікавою та пізнавальною інформацією. Педагоги ознайомилися з актуальними проблемами сучасної освіти, основними ідеями та принципами STEM-освіти. Були проведені майстер класи з основ робототехніки. Прикрасою заходу було наукове шоу лабораторії професора Антошки. Організаторами заходу є представники НМЦ. Активну участь взяли педагоги ПНЗ «КРЦМтаШ», педагоги міста, наукові співробітники ЗОІППО, ЗНТУ і вихованці ПНЗ «КРЦМтаШ». Дякуємо всім учасникам за творчу працю. Бажаємо натхнення!

    З метою популяризації STEM-освіти, проведення профорієнтації серед підлітків, набуття ними практичних навичок у сфері IT-технологій, організації дозвілля з користю на базі STEM-центру Позашкільного навчального закладу «Комунарський районний центр молоді та школярів» для старшокласників (10-11 класів) протягом канікул проводилися навчання у Зимовій «IT-SCHOOL» (в рамках міського проекту STEM-канікули). Школярі мали можливість навчитися створювати 3Д ігри з використанням програм Blender та Unity. По закінченні навчання за 12-годинною програмою 9 старшокласників отримали сертифікати. Дякуємо за співпрацю зав.кафедрі ІТЕЗ Запорізького національного технічного університету Шило Галині Миколаївні та студентам, які проводили навчання Сивоненко Сергію і Кобзєву Денису.

      2 грудня вихованці гуртка технічного конструювання ПНЗ "КРЦМтаШ" пройшли бойове хрещення в обласних змаганнях з робототехніки "Роботландія". Протягом дня діти змагалися у різних номінаціях: Кегельринг, Сумо, Слалом та інші. Команди посіли ІІІ призове місце, а також перші, другі, треті місця за номінаціями. А найважливіше те, що вихованці набули практичний досвід участі у змаганнях такого рівня. Дякуємо тренерам команди Пирожку А.В., Залужному М.Ю., Чмирь С.Ю., батькам, як протягом дня підтримували наші команди.

     23 листопада  2017 року в Позашкільному навчальному закладі «Комунарський районний центр молоді та школярів» Запорізької міської ради Запорізької області відбулося справжнє свято – «TechnoFashion - 2017» .

      На свято були  запрошені учні 9-10 класів ЗОШ№38. Для них студенти ЗНТУ, викладачі КЗ «ЗОІППО» та партнери свята компанія «YABLOKI» провели цікаві майстер-класи з програмування та моделювання. Всі діти були в захваті і почали замислюватися над майбутньою професією.

     Значною подією свята стало підписання творчої угоди про співпрацю між ПНЗ «КРЦМтаШ» та ЗНТУ щодо розвитку STEM-освіти у м. Запоріжжя.

   На свято також завітали почесні гості – директор департаменту освіти і науки Запорізької міської ради Погребняк Юлія Валеріївна, ректор ЗНТУ Бєліков Сергій Борисович, директор інформатики та радіоелектроніки ЗНТУ Піза Дмитро Макарович, проректор з НР ЗНТУ Наумік Валерій Владиленович, викладачі ЗНТУ та ЗОІППО, які привітали учасників свята та побажали творчої наснаги та наполегливості.

    По закінченню майстер-класів учні-учасники були нагороджені сертифікатами та подарунками від партнера нашого свята – парку сімейного відпочинку «Дитяча планета».

Дякуємо всім за підтримку

та сподіваємося на подальшу співпрацю. 

   16 червня 2017 р. в Позашкільному навчальному закладі «Комунарський районний центр молоді та школярів» Запорізької міської ради Запорізької області відбулася зустріч працівників та вихованців «STREAM Summer Camp» з представниками влади: генеральним директором ПАТ «Запоріжсталь» Шурмою Р.І., директором департаменту освіти і науки Запорізької міської ради Погребняк Ю.В., та гостем з Києва - Колесніковим Б.В.

       Працівниками «STREAM Summer Camp» було створено коло творчої атмосфери для спілкування між вихованцями та представниками влади, було проведено майстер-класи з робототехніки та Sсratch-програмування для учнів районних загальноосвітніх закладів № 7, 84, 90. 

     Діти розповіли гостям про свої захоплення, досягнення, показали роботів у дії та запропонували взяти участь у змаганнях з робо-сумо. В арт-локації, де представлена виставка творчих робіт, всі, хто забажав, змогли взяти участь у робо-космо-граффіті.

      У «STREAM Summer Camp» цікаво, незвичайно і дуже захоплююче. Наприкінці зустрічі вихованці отримали подарунки для подальшого розвитку своїх здібностей та талантів.

    30 березня 2017 року, відповідно до плану роботи департаменту освіти і науки Запорізької міської ради, на базі ПНЗ «КРЦМтаШ» (директор Хвастик М.В.) відбувся старт міського проекту «STEM-центр» як сучасного освітнього майданчику для успішної реалізації інноваційної освітньої технології STEM-освіти. Наш центр оснащено сучасною технікою, матеріалами та обладнанням. На відкритті вихованці гуртка з робототехніки «Kids united» (керівник Залужний М.М.) продемонстрували своїх перших роботів, а вихованці гуртка «Baby Land» (керівник Руда А.М.) презентували свій проект «Світ тварин», який вони зобразили у своїй Лего-моделі.

       В нашому центрі діти отримають можливість розвитку аналітичного, креативного, творчого, інноваційного мислення в сфері науки і техніки. На свято завітали – заступник міського голови Пустоваров А.І, директор департаменту освіти і науки Запорізької міської ради Погребняк Ю. В., директор Департаменту Запорізької облдержадміністрації – Озерова Т.Я., депутат Запорізької міської ради – Зайцев В. О. та освітяни м. Запоріжжя.

 

Запрошуємо всіх бажаючих до нашого STREAM-центру зануритись у світ науки та сучасних технологій!

ПРО НАС: